Propozice soKOLNÍHO VÝLETU KOLEM „Toulky Žďárskými vrchy“

Prezence účastníků od 8.00 do 8.45 hod. v areálu fotbalového hřiště.

Předpokládaný start v 9.00 hod.

Předpokládaný návrat do 13.00 hod.

Trasy cyklo: 19 km a 31 km

Trasy pěší: 8 km a 16 km

Startovné – dospělí: 150,- Kč /v ceně je zahrnuto jídlo + nápoj, např. steak + pivo/

Startovné – děti: 70,- Kč /v ceně je zahrnut párek v rohlíku + limo/

Každý účastník při registraci obdrží mapku s vyznačenou trasou a kontrolními stanovišti a kartičku pro razítko z kontrolních stanovišť.

Po absolvování výletu každý obdrží diplom a placku.

V areálu fotbalového hřiště bude připraveno občerstvení – steaky, klobásy, bramboráky, párky v rohlíku, pivo, limo, bohatá tombola a cca od 17.00 hod. prasátko.

Dále zde bude od dopoledních hodin připraven cyklistický tréninkový trenažer týmu BORA Hansgrohe pro děti i dospělé, kde bude možné vyhrát dres Petra Sagana, a pro nejmenší bude od rána připraven skákací hrad.

Trasy vedou krásnou přírodou Žďárských vrchů s nádhernými výhledy (zvláště z místní části Karlštejn). Nechtěli jsme Vás o ně připravit, přestože díky nim bude začátek trasy náročnější. Dále vedou trasy kolem loveckého zámečku Karlštejn, kde se natáčely např. Četnické humoresky. Cyklisté projedou hranicí evropského rozvodí mezi Severním a Černým mořem, dále pak hlubokými lesy a později vyjedou v obci Křižánky, která je největší památkovou rezervací v kraji Vysočina (kratší trasa). Delší cyklotrasa povede obcí Pustá Rybná, dále pak krajinou Drašara a Terezy Novákové přes obec Březiny, kde se natáčela pohádka Obušku z pytle ven. Pěší turisté zase navštíví skalní útvar a bývalé slovanské hradiště Zkamenělý zámek. Ti zdatnější rovněž projdou obcí Křižánky. Dále se bude pokračovat krásnou přírodou až do města Svratky. Není náhodou, že krásy tohoto kraje zachytilo na svých obrazech mnoho známých malířů, jako byl František Kaván, Rudolf Hanych, Karel Balíček, a z těch současných například Jan Odvárka. Ze Svratky již po hlavní silnici dojedete zpět do areálu fotbalového hřiště, kde každý obdrží diplom. Zde budete moci potěšit další Vaše smyslové buňky, a to chuťové pohárky připraveným občerstvením.

Ve 14.00 hodin proběhne slavnostní zahájení oslav 100. výročí založení T. J. Sokol Svratouch a od 15.00 hod. nastoupí stará garda T. J. Sokol Svratouch proti týmu Arabela. Tým herců a zpěváků Vás bude bavit i po odehraném zápase až do 19.00 hodin. V případě příznivého počasí by měl mezi 19.00 a 20.00 hodinou z hřiště odstartovat horkovzdušný balón.