TJ Sokol Svratouch – FK Jiskra Heřmanův Městec „B“ 4:2 (3:0)

V posledním 26. kole letošního okresního přeboru jsme přivítali rezervu Heřmanova Městce. Tým, který měl vynikající jaro a dosáhl v něm na 27 bodů.

Úvod utkání se nesl za převahy domácích, která přinesla hned v 7. minutě změnu stavu, kdy Černého „pumelici“ nešťastně mezi rukama propustil brankář Kramařík od tyče za brankovou čáru, 1-0. Hosté se snažili ohrožovat domácí svatyni především po kombinačních akcích, ovšem střely Levinského, Dostála a Petera pozorně chytající Kampů zneškodnil. Další branku přidali aktivní domácí až v závěru poločasu. Dlouhý aut Kaplana, šikovně tečoval F. Kyncl a na zadní tyči osamocený Pavlík zvýšil na 2-0. Hned o čtyři minuty zasadili domácí asi rozhodující úder. Krásnou spolupráci dvojice Černý a Pavlík zakončil domácí kapitán pěknou střelou na přední tyč, 3-0.

Ve druhém poločase krátce po změně stran padla další branka, pěkná souhra trojice Pavlík, Kulík a zakončující Černý však nebyla uznána pro domnělý ofsajd. I tak to neznamenalo konec branek v tomto utkání. Šanci dua Pavlík a zakončují Kulík bravurně zneškodnil Kramařík na brankové čáře. Ovšem z následujícího rohu se míč dostal od Chaloupky ke zcela neobsazenému Macháčkovi, který chladnokrevně upravil na 4-0. Domácí poté prostřídali a hra ztratila svoje tempo. Hosté měli několik svých šancí, které brankář Kampů ještě dokázal zneškodnit. Soupeř však dokázal přeci jen zkorigovat, kdy nejprve v 75. minutě po krásné akci zakončil Peter k tyči, 4-1. O chvíli později po zákroku Bodláka na Petera se kopala penalta, kterou proměnil Kramařík, 4-2. Určitě stojí za zmínění, že tento zkušený 40-ti letý veterán odehrál svoje poslední utkání v kariéře a rozloučil se stylově.

Závěrem je třeba říci, že jsme odehráli utkání, které bylo hlavně mentálně náročné. Vítězství pro nás znamená strašně moc, jelikož jsme za celou sezónu doma ani jednou neprohráli! Zároveň můžeme slavit největší úspěch ve více než 40-ti leté historii našeho oddílu, kterým je konečné druhé místo a postup do KRAJSKÉ I.B třídy!!!

Obrovské poděkování za celosezónní práci patří sponzorům, hráčům a všem lidem, kteří nás podporují a fandí nám. Je třeba poděkovat hlavně těm lidem, co se starají o náš krasný areál a perfektní hřiště a také fanouškům, kteří za námi jezdí i na venkovní utkání po celém okrese, takové příznivce nám může závidět nejeden tým!!!

Všem přejeme krásné léto, odpočiňte si a uvidíme se v nové sezóně 2019/2020 krajské I.B třídy!

Tatran Hrochův Týnec – TJ Sokol Svratouch 3:1 (2:1)

K poslednímu venkovnímu utkání jsme zajížděli na půdu třetího týmu tabulky, který se na nás nachystal a vyběhl v nejsilnější možné sestavě. Za to u nás se některým jedincům prostě nechtělo, a tak jsme bohužel dorazili pouze ve třinácti lidech.

Úvod utkání byl až do 30. minuty jednoznačně v režii hostů. V první šanci se ocitl po krásném centru od M. Černého Pavlík, jeho hlavičku však perfektním reflexivním zákrokem zneškodnil Popelka. V další šanci se opět ocitl hostující kapitán, ale po skvělé přihrávce od Kulíka zamířil jen do brankáře domácích. A do třetice po přihrávce Černého, trefil domácí útočník z bezprostřední blízkosti opět pouze Popelku. Z následného rohového kopu už ale hosté udeřili. Pěkně zahraný rohový kop Pavlíka přetavil ve vedoucí branku Kaplan, 0-1. Bohužel vstřelená branka hostům paradoxně ublížila a ti absolutně vyklidili pozice. Ve 30. minutě domácí srovnali, kdy nedorozumění dvojice Kampů a Bodlák, vyřešil druhý jmenovaný tím, že si míč uklidil do vlastní sítě, 1-1. Domácí v euforii po darovaném vyrovnání, hned za pět minut vsítili další branku, když po rohu nikým nehlídaný Havlíček nechytatelnou střelou pod břevno upravil na 2-1. Hosté se jako opaření sotva bránili dalším šancím domácích a i díky několika výborným zákrokům brankáře Kampů zůstalo do poločasu manko pouze jednogólové.

Druhý poločas nabídl převahu domácích, ale šance zkušeného Frička, či střela od Krušiny brankou neskončila. Hosté zahrozili v 66. minutě, kdy individuální akci Pavlíka zmařil těsně před nabíhajícím Kulíkem, který by zakončoval do prázdné branky, Šedivý. Rozhodnutí přišlo v 76. minutě, kdy neuvěřitelný kiks brankáře Kampů, který ve snaze odkopnout míč trefil opodál stojícího Kaplana, s přehledem zakončil pohodlně Doležal, 3-1. Závěr utkání už jen nabídl v 90. minutě nesmyslnou strkanici, po zákroku Nevečeřala na Černého můžeme jen děkovat, že nemáme dalšího dlouhodobě zraněného hráče.

Na závěr je třeba říci, že s takovým bezohledným přístupem některých našich jedinců se nikam neposuneme. Musíme však vyzdvihnout povedený výkon rozhodčího z pardubického okresu, pana Rázka, který odřídil utkaní velmi dobře. Je třeba taky sportovně přiznat, že domácí byli lepším mužstvem a vyhráli zaslouženě. My se musíme zkonsolidovat na poslední domácí utkání proti rezervě Heřmanova městce a uhájit druhé místo. Utkání se tentokrát hraje netradičně v sobotu v 15:00 a po zápase je naplánované tradiční společné ukončení sezóny.

Fotbalový oddíl Sokol Svratouch – TJ Sokol Krouna 2:2 (1:1)

Ve 24. kole jsme změřili síly doma v derby s týmem Sokola Krouna. Hosté se nacházejí v pásmu sestupu a do posledního kola budou hrát o setrvání v soutěži.

Úvod utkání přinesl převahu domácích ale tři průniky Jelínka brankou neskončily, protože buď bylo špatné řešení a nebo zasáhl skvěle Bárta. Velkou příležitost měl k otevření skóre Kulík ale nedokázal zužitkovat přímý kop po dalším dobrém průniku Jelínka. Z dalších příležitostí domácích, kteří hrozili hlavně z rohových kopů, se diváci branky nedočkali. A tak přišel pro domácí trest. Ve 24. minutě po sérii tří chyb domácích hráčů otevřel účet zápasu hostující Vaňák, který chytře obešel Boquaje a nedal šanci brankáři Kampů, 0-1. Hned o několik okamžiků později mohli domácí vyrovnat, ale střelu Černého zastavila jen tyč. Zbytek prvního poločasu se odehrával převážně na polovině hostů. Vyrovnání přinesla až ve 43. minutě po odraženém balonu chytrá střela Černého, 1-1.

Začátek druhého poločasu nabídl pokračování převahy domácích, kterou umocnil příchod Chaloupky. Bohužel branka, kterou tento hráč vstřelil ihned po svém příchodu na hřiště, nebyla uznána pro domnělí ofsajd, který byl posouzen pomezním špatně. Hosté hrozili ojedinělými brejkovými situacemi, ale ani oni nedokázali stav utkání změnit. Velké šance domácích ze standartních situací zůstali také nevyužity. Oba přímé kopy brankou neskončili neboť první střela Černého mířila nad a druhý pokus Pavlíka vyrazil Bárta. V 77. minutě se dostali domácí do vedení, když dlouhý nákop Fialy lehce protečoval Pavlík až k nepokrytému Janu Kaplanovi, který se levou nohou nemýlil, 2:1. Domácí se z vedení radovali jen krátce, ihned v 83. minutě vyrovnal po trestuhodném bránění domácích hráčů střídající Vávra. Koncovka utkání už branku nenabídla, tlak domácích byl marný a hostující protiútoky byly špatně vyřešené.

Závěrem je třeba říci, že utkání sledovala krásná návštěva 280 diváků. Fotbal ovšem moc krásy nenabídl. Byl to spíše boj než hezká podívaná, ale to k derby zápasům neodmyslitelně patří. Hosté předvedli sympatický výkon a kdyby takto bojovali každý zápas, zcela určitě by nebyli na posledním místě. Naopak náš výkon byl špatný, bez energie a bez náboje. A proto jsme po zásluze nevyhráli. Pomalu nás začínají dohánět zranění, které nás celé jaro provázejí. Je potřeba abychom odčinili domácí zaváhání a nejlepší příležitost k tomu budeme mít v dalším kole, kdy zajíždíme na zápas do Hrochova Týnce, který nás jako jediný ještě může připravit o druhé místo. Zápas začíná v sobotu v 17.hodin.

SK Spartak Slatiňany „B“ – TJ Sokol Svratouch 3:0 (1:0)

K utkání 23.kola jsme zajížděli na půdu lídra tabulky, mužstva Slatiňan.

Úvod utkání přinesl převahu domácích, kteří byli častěji na míči. V první šanci se ocitl Vácha, ale jeho hlavičku zastavilo břevno. Další pokusy domácích končily pouze vedle nebo v náručí brankáře Kampů. Změnu skóre přinesla 34. minuta, kdy špatného bránění Bodláka využil Slavík a krásnou střelou do šibenice otevřel účet utkání, 1-0. Výraznou šanci hostí přinesla 40. minuta, kdy dlouhý pas Pavlíka v dobré pozici nepřetavil v gól Kulík.

Po změně stran se obrázek hry změnil a hosté se dostali ještě více do hry, ale jejich zakončení postrádala přesnost. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté v 60. minutě, když spolupráci Pavlík-Kulík druhý jmenovaný bohužel zakončil vysoko nad branku. A tak o chvíli později zvýšili domácí, kdy špatnou komunikaci v obraně potrestal Beneš, 2-0. Poté měl další šanci Vácha ale vynikajícím obranným zákrokem se prezentoval Jelínek, suverénně nejlepší hráč hostí. Poslední příležitost měli hosté v 74. minutě ale akci trojice Pavlík-Černý-Kulík bohužel nedokázal gólově vyřešit posledně jmenovaný. Zbytek utkání už se nesl za velké převahy domácích ale jak střely z dálky, tak velkou šanci Kopeckého hostující brankář Kampů bravurně zneškodnil. Poslední branka padla na úplném konci, kdy Trňák přesnou střelou z hranice velkého vápna pečetil skóre na konečných 3-0.

Závěrem je třeba říci, že domácí „B“ tým vyhrál zaslouženě a po zásluze vede a i vyhraje okresní přebor. My se určitě nemáme za co stydět, hráli jsme fotbal z poctivé obrany a na rychlý protiútok. Je škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku. V dalším utkání nás doma čeká zápas s našim sousedem Sokolem Krouna. Začátek utkání je v neděli v 17. hodin.

14SK Chroustovice21451228:65170

Sokol Holetín – TJ Sokol Svratouch 0:2 (0:0)

K utkání 21. kola jsme zajížděli do Holetína k soupeři, kterému se na jaře moc nedaří. Pro nás je to ovšem vždy nepříjemný soupeř u kterého jsme nevyhráli spoustu let.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. První příležitost měli hosté ale přímý volný kop z dvaceti metrů Kulíkovi zblokoval jeden z obránců. Nejhorší situace v zápase nastala v 15. minutě, když souboj na půlící čáře odnesl David Kašpar zlomeninou pravé nohy. Nehrálo se asi 30 minut, což mělo vliv především na hosty, kteří byli z tohoto nešťastného momentu značně otřeseni. Není jednoduché po takové situaci pokračovat dál ve hře. Po zahájení hry pokračovala převaha hostů, která vyústila v jejich obrovskou příležitost. Skvěle zahraný rohový kop nedokázal z jednoho metru před brankovou čárou usměrnit do prázdné branky Macháček. Další velkou šanci na vstřelení úvodní branky zmařil brankář Jindřichovský vynikajícím zákrokem, když střelu Pavlíka do šibenice vytěsnil na břevno. Převaha hostí pokračovala ale zakončení Kulíka několikrát skončilo vysoko nad brankou.

Do druhého poločasu se vstoupilo tak, jak skončil ten první. Hosté byli výrazně aktivnější a odměnou jim byla vedoucí branka, kdy Kulík přesnou razantní střelou otevřel skóre, 0-1. Poté se domácí snažili něco předvést směrem dopředu ale branku hostí výrazněji neohrozili. V 74. minutě došlo k vyloučení domácího hráče, když fauloval zezadu Macháčka a uviděl druhou žlutou kartu. Hned z následného nákopu od Macháčka míč propadl až ke zcela volnému Kulíkovi, který upravil na 0-2. Konec utkání se nesl jen v rovině domácích urážek směrem k rozhodčímu, které vyvrcholilo inzultací rozhodčího hráčem Pecinou!

Závěrem je třeba říci, že naše vítězství je naprosto zasloužené. Domácí neměli za celý zápas žádnou větší šanci na vstřelení branky. Výsledek jde však stranou, vážné zranění Davida Kašpara, který podstoupil operaci zlomené nohy, je smutnou kaňkou na zápase. K atmosféře kterou domácí „fanoušci“ po celý zápas produkovali se nemá cenu vracet a zaobírat se jí. Mohli by si však uvědomit, kde je hrana slušného chování a lidské důstojnosti. My jsme rádi za výhru z venku a už se těšíme na další domácí utkání se Svídnicí v neděli 19.5. od 17 hodin.

TJ Sokol Svratouch – SK Kočí 0:0

Utkání 20.kola OP přineslo šlágr mezi druhým a třetím týmem tabulky. Hrálo se na krásném hřišti s početnou diváckou návštěvou, byť za studenějšího počasí.

Úvod utkání přinesl převahu domácích, ale série rohových kopů k šancím nevedla. Hosté se osmělili ve dvacáté minutě, kde na zadní tyči zakončoval Bukač, ovšem s jeho pokusem si Kampů poradil bez větších problémů. Další nadějnou střelu vyslal obránce Tlustý, jeho pokus pouze „lízl“ z boku tyčku domácí branky. Velkou příležitost měli také domácí na druhé straně, když kombinaci Kulík- Černý zakončoval na zadní tyči Pavlík, leč bohužel vedle. Další příležitost po rohovém kopu odvraceli hosté z brankové čáry, když velmi dobře zakončoval Obrovský.

Na začátku druhého poločasu se dokázali hosté prosadit, naštěstí to bylo z ofsajdové pozice. Velmi dobrou příležitost měli hosté z přímého kopu, ale zaskvěl se vynikajícím zákrokem Kampů, který vytáhl míč ze šibenice. Fotbal se hrál jen do 68. minuty, poté hostují brankář Dostál nepochopitelně napadl a udeřil zezadu prudce Kulíka, načež byl správně vyloučen po vzájemné konzultaci rozhodčích. Následný přímý kop Černého zneškodnil Bukač. S přibývajícími minutami se množilo množství tvrdých zákroků, strkanic a slovních výměn. Fotbalově největší šanci měli domácí v 80.minutě, kdy po evidentním faulu Dvořáčka na Jelínka zahrával penaltu Kulík, ale bohužel neproměnil. Další velká příležitost byla po rohovém kopu, kdy střídající Chaloupka vracel míč před branku, jenže hosté dokázali situaci přežít a míč dostat do bezpečí. A tak se diváci branky v tomto bojovném utkání nedočkali.

Utkání je třeba zhodnotit jako zaslouženou a spravedlivou dělbu bodů. Hosté prokázali, že jsou kvalitním celkem po fotbalové stránce. Co je ovšem alarmující je chování jak některých jejich hráčů, tak hlavně skupinky jejich příznivců! Bylo by na místě, aby se nad svým chováním a výroky velmi zamysleli, protože na fotbal toto rozhodně nepatří a je to zcela zbytečné a neurvalé.

V dalším kole zavítáme do Holetína, v sobotu od 17.hodin.

14FK Kameničky19251228:48110

SK Ronov n. Doubravou – TJ Sokol Svratouch 1:3 (0:1)

V utkání devatenáctého kola jsme zajížděli na výlet na druhou stranu okresu do Ronova n. Doubravou. Soupeř se nacházel na jedenácté příčce s devatenácti body. Pro nás to je ovšem soupeř krajně nepříjemný, protože jsme na jeho půdě nevyhráli dlouhých šest let!

Úvod utkání se vydařil hostům na jedničku, kdy od první minuty udávali tempo hry. První rohové kopy změnu stavu ještě nepřinesly. Ovšem v 8. minutě napřáhl z 25. metrů Petr Kulík a míč skončil v šibenici, 0-1. Postupem času se domácí dostávali do hry, ale jejich pokusy byly buď zablokovány a nebo je, jako v případě Budinského střely, lapil brankář Kampů. Hostující hráči byli, ale nebezpečnější, ovšem pokusy Pavlíka a Černého v brance neskončily. Obrovskou příležitost měli hosté v 45. minutě, spolupráci Pavlík-Kulík nedokázal přetavit v tisíci procentní šanci Černý, který z malého vápna trefil jen gólmana domácích Žítka a odražený míč z hranice penalty překopl trestuhodně Obrovský.

Co hosté nedokázali v poslední minutě prvního poločasu dokázali v první minutě toho druhého. Spolupráce Černý-Kaplan skončila výstavní bombou do šibenice, 0-2. Po této brance domácí přidali a výsledkem bylo snížení v 60. minutě Petržílkou na 1-2, kdy nedůraz při odkopu znamenalo pěknou střelu z poza vápna, na kterou byl Kampů krátký. Hosté ovšem utkání pevně drželi ve své moci a hned za pět minut přidal po protiútoku rozhodují branku Petr Kulík, který korunoval svůj podařený výkon, 1-3. Ve zbytku utkání stojí za zmínku pěkný zákrok brankáře Kampů, proti krásné střele ze střední vzdálenosti. Ke konci utkání už k vidění žádné brankové příležitosti nebyly.

Závěrem je třeba říci, že naše vítězství je naprosto zasloužené a mít větší kvalitu ve finální fázi bylo by i daleko vyšší. Ovšem nejdůležitější je výhra pro nás u neoblíbeného soupeře. V dalším utkání nás čeká zápas jara v přímém souboji o druhé místo, kde doma přivítáme SK (SSS) Kočí. Utkání začíná v 17:00 a všichni jste srdečně zváni.

TJ Sokol Svratouch – SK Chroustovice 2:1 (0:1)

V utkání 18.tého kola k nám zavítal soupeř z Chroustovic. Tým, který ještě v nedávné minulosti hrál krajskou I.B třídu. Nyní se ovšem potácí ve velkých problémech na spodku okresního přeboru.

Úvod utkání, prvních deset minut, se nesl za velkého tlaku domácího týmu, ale branky se diváci nedočkali. Po úvodním náporu domácích hosté hru vyrovnali a byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Do vedení šli ve 26. minutě, kdy přímý kop Dvořáka ze čtyřiceti metrů srazil do protipohybu brankáře Kampů stoper Fiala, 0-1. Ve zbytku první půle měli domácí převahu, ovšem obrovskou šanci zahodil Boquaj a gólová hlavička F. Kyncla byla hostující obranou odvrácena na brankové čáře.

Ve druhé půli byla patrná převaha domácích, ale plno nepřesností pomáhalo hostujícímu týmu držet senzační vedení. V 59. minutě uklidil do branky F. Kyncl centr Pavlíka, radost domácích, ale trvala jen chvíli, protože asistent rozhodčího odmával domnělí „ofsajd“. O chvíli později šanci domácího Macháčka hosté přežili za pomocí břevna. Vyrovnání se dočkali domácí v 72. minutě, kdy po rohovém kopu uklidil míč za záda bezmocného Štrbky svým prvním gólem ve Svratoušském dresu Šimon Vopařil, 1-1. Zbytek utkání se nesl za platonické převahy domácích, ale žádná větší šance nepřicházela. A když se zdálo, že utkání skončí remízou, vzal osud do svých rukou domácí střelec Petr Kulík. Po faulu na Macháčka, uklidil svoji bombu pod břevno a domácí se tak mohli radovat z vedoucí branky, 2-1. V nastaveném čase ještě brankář Kampů dobrý zákrokem zneškodnil trestný kop Dvořáka.

Závěrem je třeba sportovně uznat, že tentokrát je naše vítězství šťastné a hosté si za svůj bojovný výkon bod zasloužili. My jsme nehráli dobře, náš přístup k utkání byl špatný od samého začátku a musíme se z toho hodně poučit. Na druhou stranu je umění vyhrát zápas, kde se týmu nedaří a tak i díky tomu se stále držíme na kontakt se špičkou tabulky. V neděli zajíždíme do Ronova nad Doubravou, kde se hraje v 17.hodin.

17.kolo Tatran Miřetice – TJ Sokol Svratouch 0:2 (0:0)

Branky: 59. M. Černy, 90. D. Kašpar

Zápas sedmnáctého kola v Miřeticích pro nás byl těžký z pohledu soupeře i nepříznivého počasí. Dále se před zápasem objevily problémy se zraněním některých hráčů a dokonce i s dostavením se k utkání.
Jak to ale bývá, když je všechno proti nám, podaří se to hlavní- vítězství. Samotný začátek zápasu přinesl větší aktivitu hostů, ale bez gólového efektu, i když především hlavička Kašpara po brance volala. Ve zbytku prvního poločasu byli aktivnější spíše domácí. Jejich největší šance pramenily z individuálních chyb hostujících hráčů. Největší šanci měl na hlavě domácí Bureš, ale jeho zakončení skončilo na tyči. Těsně před přestávkou po nedorozumění hostující obrany vychytal Kampů z blízkosti zakončujícího Kopeckého. Druhý poločas byl vyrovnananý od samého začátku. Zlomový okamžik přinesla 59.minuta, kdy spolupráci Boguaj a Kulík, zakončil s přehledem M.Černý, 0-1.Domácí sice po inkasované brance přidali, ale do vyložené šance se nemohli probojovat. Jejich největší šanci neproměnil P.Řezníček z přímého kopu z 18.metrů, kdy trefil pouze zeď. Hosté mohli rozhodnout o své výhře dvěma individuálními akcemi, ale M.Černý mířil těsně vedle a Kulíka vychytal Švadlenka. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě David Kašpar, který zhodnotil vynikající akci nejlepšího hráče zápasu M. Černého, 0-2.
Závěrem je třeba vyzdvihnout vynikající výkon obranné trojice, kde čnil Jiří Jelínek, který vymazal jak nebezpečné domácí útočníky, tak právě i on byl hráčem, který se zapsal pod branku i asistenci Marka Černého. Jinak jsme podali disciplinovaný a zodpovědný výkon.
V dalším utkání na domácím hřišti přivítáme Chroustovice, v neděli 21.4. od 17.hodin

16. kolo: TJ Sokol Svratouch – SK Rváčov 3:0 (2:0)

Do utkání 16.kola s Rváčovem jsme šli s řadou problému zdravotního rázu. Ovšem kluci, který dostali příležitost se zhostili svým úkolů a pokynů velmi dobře. Byl to přímý souboj o třetí místo, navíc zápasy proti tomuto soupeři vždy mají neoddiskutovatelný náboj.
Samotný začátek utkání přinesl vyrovnaný fotbal, hosté sice byli více na míči, ale domácí daleko nebezpečnější.První branka utkání přišla v 16.minutě, kdy Pavlík vybojoval míč u postranní čáry a jeho centr zastavil Kuchta rukou, následnou penaltu proměnil Petr Kulík, 1:0. V dalším průběhu se obrázek hry nijak neměnil, hosté kombinovali na vlastní polovině, ale jejich dlouhé míče žádný efekt nepřinesly. V 24.minutě domácí přidali druhou branku, když přímý volný kop uklidil k tyči domácí kanonýr Petr Kulík, 2:0. Další průběh utkání ovlivnila 39.minuta, kdy nedisciplinovanost hostující Kuchty znamenala to, že hosté dohrávali pouze v deseti hráčích. Hosté svoji šanci v podobě přímého volného kopu z 18ti metrů v 45.minutě naštěstí nevyužili.Druhý poločas se odehrával za snahy hostů o zkorigování výsledku, jejich největší šanci v 55.minutě po rohovém kopu ovšem Sláma nedokázal usměrnit do domácí branky. Rozhodnutí přišlo v 67.minutě kdy dokonal svoje představení domácí čarostřelec Petr Kulík a zakončil akci na dvě přihrávky od vlastního vápna. Zúročil tak krásnou akci domácích. Ve zbytku utkání už domácí neproměnili pouze pár příležitostí a hosté taktéž nedokázali vstřelit alespoň čestný úspěch.
Závěrem je třeba říci, že jsme domácí utkání zvládli daleko lépe po mentální stránce a zaslouženě vyhráli. Nad obětavým a bojovným výkonem celého týmu čněl střelec všech tří branek Petr Kulík – nutno ovšem pochválit i chlapce, kteří naskočili po delší době a nebo mají menší vytížení, především Šimon Vopařil a Michal Obrovský.
V dalším utkání zajíždíme na hřiště momentálně asi nejtěžšího možného soupeře, který zvládl dva zápasy excelentním způsobem se skóre 12:1 – Tatran Miřetice v sobotu 16:30.

15 kolo: FK Kameničky – TJ Sokol SVRATOUCH 1:4 (0:2)

Utkání 15. kola nám nabídlo derby v Kameničkách. Soupeř se nacházel na posledním místě tabulky, tudíž bylo jasné o jak důležitý zápas pro něho půjde. Začátek zápasu byl ovšem rychlý, hned v první minutě hosté udeřili, když ve spolupráci po sobě Boguaj, Kulík, zakončil ve skluzu David Kašpar 0-1. V dalším průběhu byla převaha na hostujících kopačkách, ovšem bez gólového vyjádření. Změnu stavu přinesla až 39. minuta, když přímý kop Marka Černého nešťastně propadl domácímu brankáři až do sítě, 0-2.Ve druhém poločase se domácí zlepšili a vytvořili si převahu, ovšem bez gólových šancí. Nejvíce nebezpečné byly standartní situace z nohy F. Sádovského. Z jednoho takového rohu domácí snížili, když tečovanou střelu Peška usměrnil za záda brankáře Kampy, Nekvinda 1-2. Naděje domácím vydržela pouze 5. minut, když protiútok hostů skvěle vyřešila dvojice Černý a Kulík. Penaltový zákrok byl neoddiskutovatelný a Kulík zvýšil na 1-3. Zbytek zápasů se nesl v duchu soubojů a poslední branka přišla v 90. minutě, kdy M.Černý vysunul Kulíka a ten nezaváhal, 1-4.

Závěrem je třeba říci, že výsledek utkání odpovídá tomu, co se dělo na hřišti, hosté měli zápas pod kontrolou celý zápas a zaslouženě zvítězili

14. kolo: SK Křižanovice – TJ Sokol Svratouch 0:0
První jarní utkání se hrálo za krásného počasí, kdy teploměr ukazoval teplotu kolem 20 stupňů. Bohužel to byla jediná krásná věc v Křižanovicích, druhá důležitá věc a to terén, byl v katastrofálním stavu a fotbal jako takový se nehrál pohledný. Nicméně začátek byl jednoznačně v režii hostů, do třicáté minuty spálil svoje tři šance Jirka Jelínek a dvě příležitosti Marka Černého taky brankou neskončili. Zejména ta, při které upaloval sám na gólmana Bejra volala po gólu. Po hříchu to byly šance hostů více měně poslední. Druhou třicetiminutovku opanovali domácí, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořili a ani jejich závary brankou neskončili. V 70.minutě krásná střela ze střední vzdálenosti od F. Kyncla ke smůle hostů skončila na pouze na tyči. A když o několik minut později v dobrém náběhu O. Pilař nezpracoval míč ideálně, rozešli se soupeři bezbrankovou remízou. Utkání nabídlo spíše boj než hezkou podívanou, remíza je tak spravedlivým vyústěním toho, co zápas nabídl. V dalším kole zajíždíme na derby do Kameniček, utkání se hraje v neděli od 16.hodin.