Fotbalový turnaj starších žáků „O putovní pohár Sokola Svratouch“

V sobotu 24. června 2017 uspořádal fotbalový oddíl T. J. Sokol Svratouch na svém hřišti, v rámci předsletových akcí, fotbalový turnaj mladších žáků „O putovní pohár Sokola Svratouch“. Jednalo se již o 9. ročník tohoto turnaje.

Přes počáteční problémy se zajištěním účastníků turnaje se ho zúčastnilo šest družstev a to SK Polička, TJ Radešínská Svratka, SK Sokol Prosetín, Žďár nad Sázavou/Hamry, FC Hlinsko a domácí  T.  J. Sokol Svratouch. Na soupiskách bylo celkem 75 dětí.

Po nezbytných registračních formalitách byl turnaj v 8. 00 hod. zahájen nástupem všech družstev. Zahájení provedl ředitel turnaje Tomáš Kyncl, který mimo jiné všechny přivítal a seznámil hráče s pravidly turnaje. Hrálo se za krásného počasí na dvou hřištích dle připraveného rozpisu zápasů. Protože bylo pouze šest družstev, tak se všechna družstva utkala mezi sebou a první dvě v celkové tabulce potom o 1. místo a 3. a 4. družstvo o 3. místo.

V průběhu turnaje obdrželi účastníci občerstvení a k dispozici bylo i občerstvení pro doprovod a diváky. Všechny zápasy se obešly bez vážnějšího zranění.

Zvítězilo družstvo FC Hlinsko před SK Polička a 3. místo obsadilo družstvo Žďár n. Sáz./Hamry. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Filip Vranka z TJ Radešínská Svratka a nejlepším brankářem Martin Ptáček z Hamrů.

Všichni účastníci obdrželi účastnické diplomy s logem XVI. VŠESOKOLSKÉHO SLETU, kapitáni prvních tří družstev převzali medaile a diplomy rovněž s logem sletu. Tyto ceny věnovala Česká obec sokolská. Všichni hráči a trenéři prvních tří týmů obdrželi ještě zlaté, stříbrné a bronzové medaile, každé z těchto družstev ještě míč a další ceny věnované Sokolem Svratouch. FC Hlinsko si odvezlo velký putovní pohár Sokola Svratouch.

Na závěr ředitel turnaje poděkoval všem za účast, poděkoval rozhodčím i pořadatelům a vyjádřil přání setkat se ve Svratouchu příští rok na jubilejním 10. ročníku turnaje.

Fotografie z turnaje zde.