V soboru 27. června 2015 se na hříšti TJ Sokol Svratouch konal 7. ročník fotbalového turnaje mladších žáků o PUTOVNÍ POHÁR SOKOLA SVRATOUCH.

Po slavnostním výkopu, kterého se ujali pan Martin Kaštánek a pan Petr Sádovský- trenéři týmu dorostu TJ Sokol Svratouch, byly zahájeny zápasy ve dvou skupinách.

Turnaje se zúčastnilo 10 družstev-SK PRAŽÁCI, FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 1, FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 2, TJ SOKOL SVRATOUCH A, TJ SOKOL SVRATOUCH B, SK PARDUBIČKY, SK SOKOL PROSETÍN, SK SVRATKA, TJ OREL A TJ TATRAN MIŘETICE.
Po dopoledním krátkém deštíku se počasí umoudřilo. Pro diváky i soutěžní družstva bylo po celý den připraveno občerstvení – od grilovaného masíčka, párků, bramboráků, teplých i studených nápojů až po výbornou zmrzlinu. Celým turnajem provázel moderátor Miroslav Kaplan. Pro děti i dospělé byla připravena bohatá tombola o krásné ceny, skákací hrad a doprovodný program – vystoupení taneční skupiny DANCERKY ze Svratouchu. Děti si v průběhu turnaje mohly do mikrofonu z plných plic zakřičet GÓÓÓL, kdo byl odvážnější, tak si i zazpíval.
Po ukončení všech zápasů byly vyhlášeny výsledky, předány poháry, fotbalové míče, fotbalové dresy, medaile a mnoho dalších krásných cen. Byla vybrána nejlepší družstva, nejlepší brankář, střelec a nejužitečnější hráč. Putovní pohár Sokola Svratouch si odvezl tým SK Pražáci.

Děkujeme touto cestou všem pořadatelům za přípravu a bezchybný průběh tohoto organizačně náročného programu. Dále děkujeme všem hráčům a divákům za účast a přejeme hodně dalších fotbalových úspěchů. SPORTU ZDAR!