Po dlouhé době se dala dohromady parta hráčů, kteří nastupovali za Svratouch před 5. lety omlazená o dva hráče z nynějšího kádru aby se zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané na Křižánkách, kterého se již dříve účastnili.
Z dřívějších let se nám malokdy podařilo na turnaji postoupit ze skupiny, kdy hlavní slabinou bylo neproměňování šancí. To se zdálo i letos kdy jsme za první dva zápasy měli řadu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit.

V prvním zápase proti Slavoji Břevnov jsme uhráli remízu, druhy jsme prohráli 2:0 proti Mičégu Svratka. Do posledního zápasu jsme nastupovali s tím, že mysíme vyhrát alespoň 2:0 aby jsme postoupili ze skupiny. To se nakonec povedlo i když v prvním poločase jsme nedokázali překonat později nejlepšího brankáře turnaji Vambiho z Botafoga. Po změně stran jsme zásluho Martina Bureše dokázali vstřelit 2 branky, a pak přidali ještě po brance Kyncl F a Kaštánek P. Po výhře 4:0 jsme se těšili na semifinále, které jsme hráli proti pozdějšímu vítězi z Kameniček. To jsme ale po slabém výkonu a pro již velké vyčerpání prohráli 2:0. Po dohodě s hráči jsme nastoupili k zápasu o třetí místo, i když někdo chtěl kopat pouze penalty. Dlouho se zdálo, že na ty penalty stejně dojde, ale v druhém poločase po dvou trefách jako přes kopírák do pravého horního rohu odrazem o břevno F. Kyncla jsme nakonec vyhráli 2:0 a těšili jsme se ze zisku poháru za třetí místo.
Tento „úspěch“ byl takovou třešničkou na dortu hlavně pro nás starší, kteří jsme se zůčastnili tohoto turnaje i více než 8. letech. Průměrný věk našeho týmu byl daleko za 30 letou hranicí, ale i tak jsme dokázali, že když se chce, všechno jde 🙂

Děkuji tímto celému týmu za účast a za reprezentaci Svratouchu, i realizačnímu týmu který nás doprpvázel.

WP_20150801_002
Dolní řada zleva: J.Rejda, F.a F. Kyncl, F. Kaplan, T. Kyncl, P. Kaštánek
Horní řada zleva: P.Matoušek, Z.Nekvinda, O.Svoboda, M.Bureš, J.Kaplan, J.Gajdoš, J.Sádovský, D.Svoboda
Na fotografii chybí T.Němeček, který nám pomohl v prvních dvou utkáních, ale poté musel odjet.

WP_20150801_007

WP_20150801_008

WP_20150801_012